آموزش راه اندازی ردیاب GF-21

پارسیان کالا
31 مرداد, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش راه اندازی ردیاب GF-21

آموزش راه اندازی ردیاب GF-21

 

سیم کارت:

سیمکارت نصب شده باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 

  • پین کد و یا رمز نداشته باشد
  • اینترنت آن فعال شده باشد
  • دارای شارژ پولی باشد.
  • ترجیحا ایرانسل باشد
  • برای راه اندازی زیر سقف نباشد

 

برای شارژ کردن ردیاب از آداپتور ۵ ولت کمتر از ۱ آمپر استفاده کنید و 2 ساعت داخل شارژ قرار دهید.

 

 

چگونه ردیاب را روشن کنیم؟

به مدت 3 ثانیه دگمه را نگهداریم تا روشن شود

LED قرمز

در صورت چشمک زدن سریع یعنی شارژ دستگاه در حال تمام شدن می باشد

برای استفاده از مموری باید حتما قبل از استفاده آن را فرمت کنید

برای نصب اپلیکیشن ردیاب از روی کاتالوگ ردیاب  QR  کد را اسکن کنید

 

وارد شدن به نرم افزار

 

در ادامه مراحل نحوه راه اندازی مینی ردیاب GF21 ، پس از دانلود و نصب اپلیکیشن GPS365 ، در صورتی که آن را باز کنید. در این صفحه برای وارد شدن به اپلیکیشن از شما کد IMEI و رمز درخواست می شود. با استفاده از آیکن اسکن سمت راست فیلد IMEI می توانید QR کد روی دستگاه را اسکن کنید و کد به صورت اتوماتیک بر روی فیلد قرار بگیرد. همین طور می توانید به صورت دستی نیز کد موجود بر روی QR کد را در فیلد IMEI وارد کنید.

در فیلد بعدی از شما خواسته شده است که رمز اپلیکیشن و اکانت خود را وارد نمایید. برای این کار کافی است عدد ۱۲۳۴۵۶ را وارد نمایید و با آن وارد دستگاه شوید. توجه داشته باشید که این عدد به صورت پیش فرض رمز دستگاه است ، ولی بعدا” می توانید آن را به سادگی تغییر دهید (در ادامه آموزش نحوه تغییر رمز را به شما آموزش خواهیم داد).

 

پس از وارد کرد IMEI و رمز کافی است بر روی دکمه Login کلیک کنید تا وارد صفحه ای مطابق با تصویر شماره ۲ خواهید شد. در این صفحه از شما درخواست می شود تا جاهای خالی را پر کنید ، در قسمت زیر به صورت کامل هر یک از موارد موجود در این صفحه را بررسی می نماییم:

 

Mobile NO

در این قسمت از شما خواسته شده است تا شماره همراه خودتان را به عنوان ادمین ردیاب وارد نمایید.

 

E-mail

در این قسمت باید یک ایمیل فعال وارد نمایید (توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز عبور این ایمیل برای بازیابی مورد استفاده قرار خواهد گرفت).

 

Old Password

در این قسمت شماره رمز قدیمی دستگاه (۱۲۳۴۵۶) را وارد نمایید.

 

New Password

در این قسمت از شما درخواست می شود تا یک رمز جدید برای ردیاب در نظر بگیرید.

 

Confirm Password

در این قسمت باید تکرار رمز جدید را وارد کنید.

 

 

پس از وارد کردن تمامی موارد فوق ، بر روی دکمه Confirm کلیک کنید. پس از طی کردن این مرحله وارد صفحه اصلی اپلیکشن خواهید شد.

 

 

معرفی و بررسی گزینه های موجود در منوی اصلی!

 

در ادامه نحوه راه اندازی مینی ردیاب GF21 به معرفی گزینه های موجود در منوی اصلی اپلیکیشن ردیاب می پردازیم:

 

Track

این گزینه مربوط به ردیابی و مشاهده موقعیت ردیاب بر روی نقشه است. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه ای می شوید که در آن به راحتی قادر خواهید بود موقعیت ردیاب را بر روی نقشه مشاهده کنید ، از میزان سطح باتری مطلع شوید و میزان سیگنال دهی سیم کارت روی ردیاب را مشاهده نمایید.

 

Play back

با استفاده از این قسمت می توانید به سادگی بر اساس تاریخ و ساعت ، تاریخچه ی مسیر های طی شده توسط ردیاب را مشاهده کنید.

 

Security scope

این قسمت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بر روی نقشه به صورت شعاعی یک ناحیه ایمن تعریف کنید و در صورت خروج ردیاب از آن موقعیت از طریق دریافت پیام هشدار ، با خبر شوید.

 

Pick up

با استفاده از این قسمت می توانید به سادگی اقدام به شنیدن صدای محیط کنید. کافی است شماره خود را در صفحه مربوط به Pick up وارد کنید و سپس بر روی گزینه Confirm کلیک نمایید. پس از انجام این کار سیم کارتی که بر روی ردیاب نصب کرده اید با شما تماس خواهد گرفت و می توانید بدون متوجه شدن فردی که ردیاب همراه او است ، اقدام به شنیدن صدای محیط نمایید.

 

Contacts

این قسمت مربوط به شماره هایی است که می توانید بر روی ردیاب به عنوان SOS ست نمایید. همان طور که می دانید بر روی مینی ردیاب GF21 یک دکمه قرار داردکه پس از تعریف این شماره ها از داخل اپلیکیشن ، کارایی ان دکمه به SOS تغییر می کند و فردی که ردیاب همراه اوست می تواند در شرایط اضطراری با شماره های ست شده بر روی ردیاب تماس حاصل نماید.

 

Information

این قسمت مربوط به پیام هایی است که از جانب ردیاب برای شما ارسال می شود. با مراجعه به این قسمت می توانید به سادگی پیام هایی که ردیاب برای شما ارسال کرده است را دریافت نمایید.

 

Power Saving

با استفاده از این قسمت می توانید با محدود کردن سیستم های موقعیت یابی ردیاب ، در مصرف باتری صرفه جویی نمایید و مدت زمان شارژدهی ردیاب را بالاتر ببرید. همین طور با استفاده از این قسمت می توانید زمان هایی را برای خاموش شدن ردیاب تنظیم نمایید تا در صورت عدم نیاز به ردیاب در بازه های زمانی خاصی ، به صورت خودکار ردیاب خاموش شود.

 

Settings

در این قسمت می توانید تنظیماتی از قبیل: تغییر رمز عبور ، ریست فکتوری کردن ردیاب ، تنظیمات نقشه جغرافیایی ، زمان آپلود موقعیت به صورت اتوماتیک ، تنظیمات ذخیره سازی صورت بر روی رم ، تنظیمات آلارم ویبره ، خاموش کردن ردیاب از راه دور ، ریست کردن ردیاب ، خاموش کردن LED ها و… را انجام دهید.

 

اضافه کردن ردیاب دیگر و استفاده و کنترل آن

برای انجام این کار کافی است در صفحه ی اصلی اپلیکیشن  ، بر روی آیکن “+” (بالا سمت راست) کلیک کرده و با وارد کردن IMEI و رمز عبور ردیاب دیگری را در اپلیکیشن اضافه کنید.

 

راه اندازی بصورت پیامکی

در ادامه مقاله نحوه راه اندازی مینی ردیاب GF21 به سراغ دستورهای اس ام اسی این ردیاب می پردازیم. برای کنترل کردن ردیاب ، علاوه بر اپلیکیشن می توانید از کدها پیامکی نیز ارسال نمایید. در قسمت پایین به صورت کامل کد های پیامکی مینی ردیاب GF21 را به شما معرفی می کنیم.

 

ست کردن شماره ادمین

برای ست کردن شماره ادمین بر روی ردیاب می توانید کد زیر را به سیم کارت روی ردیاب ارسال نمایید:

000#Number1

 

با ارسال کد زیر به شماره سیم کارت روی ردیاب می توانید آلارم صوتی را فعال سازی نمایید. این آلارم با افزایش شدت صورت محیط برای شما پیام هشدار ارسال خواهد نمود:

333

 

فعال سازی آلارم ویبره

زمانی که قصد فعال سازی آلارم ویبره را از طریق کدهای پیامکی داشتید ، می توانید از کد زیر استفاده نمایید. در این روش ردیاب با حس کردن حرکت و لرزش برای شما پیامک ارسال خواهد کرد.

666

 

در صورتی که می خواهید با احساس لرزش دی محیط ردیاب با شما تماس بگیرد می توانید از کد زیر استفاده بکنید:

777

 

شروع ضبط صدا بر روی رم

با ارسال کد زیر به سیم کارت روی ردیاب ، دستگاه شروع به ذخیره صدای محیط اطراف، بر روی رم خواهد نمود:

222

 

لغو تمامی هشدار ها

در صورتی که نیاز به غیر فعال سازی  تمامی هشدار های ردیاب دارید ، می توانید از کد زیر استفاده کنید:

555

 

فرمت رم

با استفاده از کد زیر می توانید تمامی صوت های ذخیره شده بر روی رم را پاک کنید:

444

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.